BEBEK TULUM MODELİ

25.12.2020
780
BEBEK TULUM MODELİ

BEBEK TULUM MODELİ

Sevgili örgü seven anneler bugün sizlere çok güzel bebişlere örgü tulum çalışmasını yapılış detaylarını paylaştım.

Yapılışı basit olan ve düz örgü çalışmasıyla örülen bu tulum modeli sizlerinde beğeneceğini umarım.

Başlama yöntemi pirinç örneği ile oluşturulan bu güzel tulum modeli diğer örgü çalışmalarda da başlama teknik olarak kullanabilirsiniz.
Görselde görüldüğü bu modeli nasıl yapılır diye soracak olursanız sayfanın sonucunda video anlatımını paylaştım sonuna kadar izleyerek çok rahat sizlerde örebilirsiniz.

Tarif olarak her ne kadar açıklama yapsamda görsel çalışmak daha mantıklı olacaktır ve siz<ler amacıyla biraz da olsun tanım vereyim.
Bu tulum amacıyla 1,5 yumak ip kullanarak örülür 3 numaralı şiş ile 2.ya da 3 yaş olarak yapıldığında 34 ilmek ile başlayabilirsiniz 4 sira pirinç örgü örneği yapılmalı ve tabiki ilik konumunu unutmayalım.

İlmekleri çoğaltmak amacıyla 68 ilmek imkan kadar artırma prosedürü devam eder ve ayak ayırması amacıyla de bir kaç sıra yaptıktan sonra tekrar pirinç örneği örmeliyiz.
Bu modeli her örgü numunelerini uyarlaya bilirsiniz kanalımda bir çok numune yapılış detayları yaında izleyerek sizlerde bu tulum işlevini gerçekleştirmesine model olarak uyarlaya bileceğinizi unutmamalısınız.

Cep olarak harika olduğunu sizlerde görselde görüyorsunuz ufak detaylar bazı durumlarda numunelerden daha güzel görsel yaratabiliyor.
Bir önceki sayfalarımda bahsettiğim gibi örgü denince yalnızca numune değildir görseli güzel gösteren incisi ile çiçekler ya da değişik işlemeler ile düz örgü bile harika olduğunu unutmamalısınız her ne yapacaksanız yaptığını model biraz fark oluşturarak örün isterim.
Evet arkadaşlar bu güzel modelleri sizlere paylaştım ve fikirlerimi sizlere yapmanıza yardımcı olsun istedim.

Bu güzel bebek tulum çalışmasının tanımı ile fikirlerin sonuna geldik yapmanız amacıyla video anlatımına izlemenizi tavsiye ederim gerçekleştirme isteyen örgü sevenlere şuandan basit gelsin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.