Bayan Örgü Hırka Yapılışı

08.01.2021
2.090
Bayan Örgü Hırka Yapılışı

Bayan Örgü Hırka Yapılışı

Bayan örgü hırka yapılışı kış aylarında kendiniz amacıyla yapabileceğiniz mükemmel hırka modeli uygulamaya ne dersiniz ? hırka giyimini seviyorsanız kalın ip ile örümü basit olan ve ayrıntılı video anlatımı modelin rahatlıkla yapabilmeniz de yardımcı olacaktır.

Örgü bayan hırka modelleri el işleri arasında büyük gövde çalışması olarak yer almaktadır. Örgü çok seven ve iyi örgü bilenler amacıyla basit yapılan örgü modelidir. Örgü örmeyi yeni öğrenen ve çok pratiği olmayan amacıyla büyük erişkin örgü modelleri biraz uğraş getirmektedir. Tabi bizlere yardımcı olan video anlatımlar olmaktadır. Video anlatımı izleyerek bu güzel hırka modeli severek programınız dileğiyle değişik örgü modelleri amacıyla sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bayan örgü hırka yapılışı
38, 40, 42 gövdeler amacıyla uygundur.

9 Yumak ip kullanılmıştır. Pamuklu kalın ip kullanımı

6 Numara şiş kullanımı

Yakadan başlanan modeldir.

Beden genişliği 58 santim

Yakadan kol uzunluğu 63 santim

Boy uzunluğu 75 santim

Kol omuz genişliği 18 santim

Yapılışı: İlk olarak 80 ilmek atalım, lastik yöntemi uyguluyoruz. 1 ters, 1 düz lastik yöntemi yapıyoruz. Toplamda sekiz sıra örüyoruz.

İlmek ayrımını yapıyoruz. Ön amacıyla 14 ilmek örelim 1 artırma yapalım 2 örelim ve 1 arttırma yapalım. Kol alanı amacıyla 10 ilmek ayıralım, 1 arttırma 2 örelim 1 arttırma, arka kısım amacıyla 20 ilmek örelim, 1 arttırma 2 örelim ve 1 arttırma devamında kol ve ön kısım aynı son 2 ilmeği örmeden alıyoruz. Modelin tersinde arttırma prosedürü yok son iki ilmeği örüp iki ilmek haroşa ve on iki ilmeği düz örgü örelim, modelin detaylarını numune kurulumunu izlemek amacıyla video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Bayan hırka modeli, örgü hırka modelleri, örgü ve el işleri hepsi ve daha çoğu amacıyla linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı amacıyla paylaşımlarınız gerektiğince değerlidir.

Bayan örgü hırka yapılışı VİDEO ANLATIM

https://youtu.be/QxDGc-qw8Ws

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.