Bahar Dalı Kare Lif Modeli

08.09.2020
3.750
Bahar Dalı Kare Lif Modeli

Bahar Dalı Kare Lif Modeli Yapılışı

Yeni lif modelleri, tığla oluşturulan anlatımlı lif modellerinden çok güzel mükemmel bir numune hazırladık. Bahar dalı kare lif modeli yapılışı. Detaylı anlatımı ile. Lif modellerinin en güzel numunelerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Çilek lif modelleri ve yapılışı, ele geçmeli lif modelleri, basit lif modelleri açıklamalı çoğu numune var. Beğendiğiniz modelleri ister günlük olarak dilerseniz de çeyizlik lif modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Bahar dalı kare lif modeli yapılışı yeni bir numune. Takım olarak yapabileceğiniz modeller arasında. Kolay uzun lif modelleri anlatımlı olarak da örebilirsiniz.

Bahar Dalı Kare Lif Nasıl Örülür?

Bahar dalı kare lif modeli yapılışı örneği yuvarlak lif modellerine, uzun lif modellerine, kese lif modellerine de uyarlayarak çeyizlik grup lif modelleri yapabilirsiniz. Yeni model lif amacıyla 4 adet değişik renkte lif ipine gereksinimiz olacak. 2 numara ve 7 numara tığ kullanacağız. İnci, dikiş iğnesi, makas başka malzemelerimiz olacak.

Bahar Dalı Kare Lif Modeli Yapılışı 2

Lifimize 21 fıstık olarak başlayıp 21 sıra olarak yıldız örgü yöntemi ile kare bir taban örüyoruz. Hazırladığımız tabanın kenarlarına fırfır çalışması amacıyla zincir yuvaları hazırlıyoruz. Bu prosedürü tamamladıktan sonra düz olan kenardan değil köşeden başlayarak yeşil ipimizle yukarı doğru zincir yuvaları yapıyoruz. Dönüş yapar iken zincir yuvalarının amacıylae sık iğne yapıyoruz. Kenarlarda yapraklar ve dallar oluşturuyoruz. Kenarlardaki dalları yapar iken tomurcuk amacıyla zemin hazırlıyoruz. Bu şekilde doğaçlama olarak yeşil ipimizle şekillendiriyoruz. Oluşturduğumuz dalların ucuna puf çiçek yapıyoruz ve ortasına inci dikerek sabitliyoruz. Tomurcuk amacıyla yuvaların amacıylae iki dolgulu 5 fıstık yapıp kapatarak tomurcukları oluşturuyoruz. En son olarak kenarlarda oluşturduğumuz zincir yuvalarının amacıylae fırfır çalışması yapıp modeli tamamlıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.