Ters Laleler Örgü Modeli

17.04.2020
4.286
Ters Laleler Örgü Modeli

Ters Laleler Örgü Modeli
Ters laleler örgü modeli, bu numune bayan yelekleri, gelin kız yeleği ve örgü anne yeleği amacıyla uygun bir numune. ister kalın iple istersenizde ince iple örebilirsiniz.
Bugün sizlere bilhassa çeyizlik gelin yeleklerinde basitlıkla kullanabileceğiniz ters laleler örgü modelinin nasıl yapıldığını göstereceğiz. Angora ip ile aslında çok güzel görünen bir numune. Yapmak isteyen arkadaşlara düşünce olması yönünden 2 adet iple denenmiştir. Örnek 14 ilmek ve katlarından oluşuyor. Her numune amacıyla 14 ilmek ve yanına artı 3 ilmek kıyı ilmeği atarak sayıları ayarlayabilirsiniz. İlk olarak şişe 14 + 14 ve 3 adet kıyı ilmek olarak 31 adet ayarlayarak iki numune üzerinden model gösterilmiştir. 1 sıra haroşa örerek haroşanın üzerinden model kuruluyor. Örnek lastik istemeyen bir modeldir. Örgü modeline örgünün ön doğrulusunda başlanır.
Ters Laleler Örgü Modeli
Haroşa örgü, ters örgü ve düz örgü ile model tamamlanana kadar ilmekler atılmaktadır. Rahat bir örgü modeli alttaki videoda sizi bekliyor. Ters laleler örgü modeli yapacaklara basit gelsin!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.