Örgü Kolye Takımı Nasıl Yapılır

14.08.2022
306
Örgü Kolye Takımı Nasıl Yapılır

Örgü Kolye Takımı Nasıl Yapılır

Tığ işi örgü modellerinden çok güzel bir çalışma daha. Örgü kolye modelleri, örgü küpe modellerine bir anlatım hazırladık. Örgü kolye grupı nasıl yapılır. İster ayrı sevdiğiniz parçayı örüp kullanabilirsiniz. Yada grup olarak kullanabilirsiniz. Tığ oyası modellerinden, iğne oyalarından, mekik oyalarından çok güzel takılar yaptık. Takılarımızı zarif olması amacıyla ince iplerle ördük. Bugün tekrar ince iplerle ve örgü çiçek modelleriyle çok güzel bir grupın yapılışını hazırladık. Yine örgü çiçek yapılışını değişik yerlerde de kullanabilirsiniz. Örgü yaprak yapımıyla tamamladığımız modelde de tekrar sevdiğiniz çoğu rengi kullanabilirsiniz.

Tığ işi kolye modelleri, küpe modelleri amacıyla oya iplerini, nakış iplerini kullanabilirsiniz. Onlar ince bulunduğu amacıyla takı yapımına uygun. Örneğin daha evvelce tığ işi kolye yapımı açıklamalı bir model paylaşmıştık. Çok sevdiğimiz motifi cam açılır kolye ucuna yerleştirmiştik. Benimde çok sevdiğim, beğendiğim modellerden. Siz örgü severler kendinize bu tür şık kolyeler örebilirsiniz. Örgü kolye modellerini penye ip gibi kalın iplerle de örebilir üzerini incilerle, boncuklarla, deniz kabuklarıyla süsleyebilirsiniz. Şimdi örgü kolye grupı nasıl yapılır öğrenelim.

Hem kolye örüyoruz hem de küpe. İkisini bir grup olarak kullanıyoruz. Beğendiğimiz renklerle beğendiğimiz sevdiğimiz örgü çiçeklerle küpelerimizi, kolyelerimizi yapıyoruz. Gelincikler, papatyalar, kır çiçekleri, menekşeler… Doğadan ilham alarak iplerimizi seçiyoruz. Rengine karar veriyoruz ve kolyemizi, küpemizi örmeye başlıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.