İki Renkli Tığ Oya Modeli

09.11.2020
3.705
İki Renkli Tığ Oya Modeli

İki Renkli Tığ Oya Modeli

Tek renk yazmanız varsa bu tığ oya modelini kesinlikle denemenizi öneririm. Renkleri ve oya modeli ile çok güzel bir uyum yakalanmış. En muhimi ip koparma derdi olmadan sıralı olarak yapılmasıdır.

Yeşilin en güzel tonlarından bir adetsi seçilmiş. Koyu tonlarda yeşil yazma kenarına hardal sarısına yakın bir renk kullanılarak güzel bir uyum sağlanmış.

Tığ oya modellerinde genellikle alt seksiyon tüm olarak yapılırken üst seksiyondeki çiçekler ip kopartılarak yapılıyor. Hem örmesi hem kullanması biraz zor oluyor.

Bu modelde hem örmesi hem ütülemesi çok kolay. Alt çimen evresinde uzun bir ilmek çekip bir adet yarım örümcek yapın ve üçüncü deliğe batın. Buraya bir adet tırabzan yaparak yukarıya doğru çıkın.

Sonra zincir çekip tırabzanın üstüne sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin. Tekrar örümcek yapıp üçüncü deliğe batarak devam edin. Alt alanı bu şekilde tamamlayın.

Üst seksiyondeki çiçeklere geçince renk değiştirin. Alt seksiyondeki yaptığımız pipiriklerin içine batıp zincir çekin ve ileri pipiriğe batın. Bu şekilde bir delik oluşturun.

Bu deliğin içine tırabzan doldurun. Bu tırabzanların arasına zincir çekin. Sonra örgüyü yine çevirip tırabzanların arasına zincir çekerek pipirik oluşturun. Sıranın sonuna gelince tekli örümcek yapın ve ileri çiçeğe geçin.

https://youtu.be/BdQm-mxPdnw

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.