Hasır İpten Asma Sepet Yapılışı

07.09.2022
683
Hasır İpten Asma Sepet Yapılışı

Hasır İpten Asma Sepet Yapılışı

Penye ip sepet modellerinden, örgü sepet modellerinden vakit vakit bahsediyoruz. Bugün banyo dekorasyonunda, mutfak dekorasyonunda ya da evinizin başka bölümlerinde kullanacağınız bir sepet tanımı hazırladık. Mutfakta içersinde fındık, ceviz, soğan sarımsak sepeti olarak kullanabilirsiniz. Banyoda içersinde kulak çubukları, dekoratif süsler, temizlik gereçleri koymak amacıyla kullanabilirsiniz. Daha büyük örerek bebek odası dekorasyonunda, çocuk odası dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Oyuncak sepeti modelleri olarak kullanabilirsiniz. Balkonde ya da tekrar evinizin çoğu köşesinde amacıylae çiçek koyarak hasır ipten asma sepet yapılışını kullanabilirsiniz. Kullanım kısmı gerektiğince çok bir sepet. Dekoratif sepet modellerini örmek amacıyla hasır ip ve halat ip kullanacağız. Halat ip kullanmadan da direk hasır iple örebilirsiniz. Penye ipler, kordon ipler kullanabilirsiniz. Tığ işi sepet modelinin anlatımına geçmeden evvelce birkaç dekoratif sepetlerden konuşmak istiyorum.

Yine pamuklu ipler ve hasır iple yaptığımız yapılışı gerektiğince basit bir sepet vardı. Kolay dokuma sepet yapılışı. Severek kullanacağınız görkemli modellerden biri. Askılı örgü sepet yapımı tekrar çocuk odalarında, bebek odalarında kullanılacak modellerden. Hatta bu modelde ufak farklılıklar yaparak mutfakta meyve sepeti olarak da kullanabilirsiniz. Penye ipten çok hedefli sepet yapılışı, hasır ipten askılı sepet yapılışı amacıyla anlatıma geçiyoruz.
Örgü modelleri ve yapılışlarından hasır ip ve halat kullanarak evimizin çoğu kısmında kullanacağımız bir sepet tanımı hazırladık. Daha kalın iplerle tek kat olarak örebilirsiniz. Sadece hasır iple halat kullanmadan örebilirsiniz. Tabi tur sayıları ile boyutlarını ayarlamanız gerekecektir. Hasır sepeti tamamladığımızda nasıl göründüğüne bir göz atalım.

https://youtu.be/0erjJQkOMc0

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.