Fıstıklı Baklava Desenli Şal Modeli

04.03.2020
1.528
Fıstıklı Baklava Desenli Şal Modeli

Fıstıklı Baklava Desenli Şal Modeli
Merhaba hanımlar bu günde tığ olarak 6 numara, ip olarak ta simsiz Angora ip kullanılıyor. Tabii bu hangi mevsim kullanacağınıza göre de kullanacağınız ip değişiklık gösterecektir.
Üçgen şal ebatunu ne kadar yapmamız lazım? Diye soranlara da şu şekilde teklifte bulunalım.
Fıstıklı baklava desenli ve örgü kafes yöntemi ile yapılmış olan  tığ işi şal modeli. Yazlık örgüler de şal modeli ile kıyafetlerinizi kombin edebilirsiniz.
En kolay en basit şal örgüsü tanımı amacıyla fıstık ve zincirler ile oluşturulan örgü kafes yöntemi ve kıyıları oluşturulan dolgu ile gerektiğince şık bir örnek.
Fıstıklı bir model olmasına karşın kafes yöntemi sebebi ile bu modele çok çok da ilk kullanmanız gerekmiyor. Gayet kolay acele gelişen bir şal modeli.
Bu modele kıyı örgüsü nasıl bir model uygulanır? nasıl şal kıyıı yapılır? soranlar olursa ben de Emine Hanım gibi Püskül yapılmasını yakıştırıyorum. Örümcek ya da değişik bir ince Kenar örgüsü uygulayabilirsiniz.
Uç kısımdan başlanan şal modelinin kıyı süresince 1 metre olasıya kadar örebilirsiniz. Ardından omuzunuza atın, Eğer ebat yeterli gelmezse birkaç desen daha uygulayabilirsiniz kolay gelsin,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.